promote your business with us      

 


Eğitim Kadromuz

Defne Sarısoy / TV Haber Spikeri

1968 Ankara doğumlu. Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu. Sabah Gazetesi dergi grubunda çalıştı. Ankara'da Flash Tv'de muhabirliğe başladı. Star Tv'de geçerek, önce Yakın Takip'i, sonra Mehmet Ali Yula ile birlikte Kırmızı Koltuk programını sundu. Uğur Dündar'ın teklifiyle Kanal D'ye transfer oldu. 1999'da NTV ile mesleğine devam etti.  Sarısoy, Kariyer Akademisi Diksiyon, Spikerlik ve Oyunculuk Kursu'nda eğitmenlik görevi yapıyor.

view more

 

Murat Atıl / TV Haber Spikeri

28 yıllık spiker. Asıl branşı işletme olmasına karşın, İTÜ İşletme Fakültesi'nde okurken, tesadüfen duyduğu bir anonsla spikerliğe yöneldi. TRT kurumlarında başladığı meslek hayatına Kanal 6, Atv, BRT ve Skytürk'te sürdürdü. 8 yıl boyunca sabah haberi yaparak bu alanda önemli bir rekorun sahibi oldu. Spikerliğin yanısıra seslendirme ve dublaj yapan Atıl,  Kariyer Akademisi Diksiyon, Spikerlik ve Oyunculuk Kursu'nda eğitmenlik yapıyor.

view more

 

Meral Konrat / Oyuncu - Eğitmen

Marmara Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İçmimarlık Bölümü'nde eğitim gören Konrat, öğrenciliğinin ilk yıllarında reklam filmlerinde rol aldıktan sonra sinemaya geçti. Oynadığı ilk filmle ödül kazanması üzerine bu meslekte yoğunlaştı. Oyunculğun yanı sıra, mankenlik, sunculuk, klip yönetmenliği, yapımcılık, senaryo yazarlığı gibi deneyimleri olan sanatçı. İtiraf Ediyorum adıyla bir de albüm çıkardı. Ayrıca, 1994 yılında yayın hayatına başlayan Vitrin programını 2004 yılına kadar tam 10 sene boyunca TGRT'de sundu.

view more

 

Burak Törün / CNN Haber Spikeri

İstanbul'da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü mezunu. Eskişehir'de başladığı radyo programlarının ardından, 1996'da Kanal E'de haber spikerliğine adım attı. BRT, Star  ve ATV'de görev yaptı. Haber spikerliğinin yanı sıra muhabirlik deneyimi de bulunan Törün, 2006'dan bu yana CNN Türk'de haber spikerliği yapıyor. Törün, Kariyer Akademisi'nde mesleğiyle ilgili dersler veriyor.

view more

 

 

Haldun Domaç / Spor Spikeri

1957'de Tirebolu'da doğdu. İÜEF Tarih Bölümü mezunudur. Haliç, Yavuz Sultan Selim, Süleymaniye kulüplerinin amatör takımlarında, Sarıyer Spor Kulübü'nün profesyonel kadrosunda futbol oynadı. İstanbul Bölge Hakemi ve Antrenör Kursu'ndan mezun oldu. TRT, Show Tv, TGRT ve çeşitli radyolarda spor spikerliği yaptı. Domaç, Kariyer Akademisi Diksiyon, Spikerlik ve Oyunculuk Kursu'nda eğitmenlik yapmakta.

view more

 

 

Sevcan Ada / Spiker-Eğitmen

1993 yılından bu yana ulusal TV ve radyolarda haber müdürlüğü, spikerlik, sunuculuk, editörlük, seslendirme alanlarında görev alan Sevcan Ada, Kariyer Akademisi'nde eğitim vermeye başladı.ATV, TGRT Haber TV, TGRT Euro, Power FM, Nar Group çeşitli kademelerde yer aldı. Ada, TRT spikerlerinden ve Anadolu Ajansı'ndan aldığı eğitimlerle 2000 yılından itibaren etkili iletişim ve diksiyon dersleri vermeye başladı.

 

view more

 

Ataullah Arvas / TGRT Haber Müdürü

Gazeteciliğe foto muhabiri olarak başlayan Ataullah Arvas, Türkiye Gazetesi'nde muhabirlik, İzmir'de istihbarat şefliği yaptı. İhlas Haber Ajansı kurucuları araısnda yer alan Arvas, Ege Bölge Müdürlüğü görevlerini üstlendi. Ege Üniversitesi İletişim öğrencilerine fotoğrafçılığı anlattı. Kariyer Akademisi Diksiyon, Spikerlik ve Oyunculuk Kursu'nda öğrencilerle habercilik deneyimlerini paylaşan Arvas, TGRT FM'de radyo yorumculuğunun yanısıra, yöneticilik yapıyordu. İlhan Apak'ın ayrılmasıyla bu göreve getirildi. Ataullah Arvas, İzmir Gazeteciler Cemiyeti şeref üyesidir.

view more

 

Ülkü Odabaş Güleşce / Beden Dili

1984 İstanbul doğumlu olan Ülkü Odabaş Güleşce, İstanbul Kültür Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı ve İletişim Sanatları Reklam Yönetmeliği bölümlerinden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında yüksek lisans derecesini aldıktan sonra, Fatih Üniversitesi'nde Karşılaştırmalı Edebiyat alanında doktora çalışmalarına başladı. Süleyman Şah Üniversitesi'nde akademisyen, Kariyer Akademisi Diksiyon, Spikerlik ve Oyunculuk Kursu'nda da müdür olarak görev yapan Ülkü Odabaş Güleşce, evli ve bir çocuk annesidir.

 
 

 

 
 

Kariyer Akademisi Diksiyon, Spikerlik ve Oyunculuk Kursu.